4.25.2011

''Baro''metreni al gel, İmamhatip basıncını ölçelim

Baronuzdan ek adaletsizlik dersleri almak istiyorum hocam!

Ben de sizler gibi KAT(!) çıkmak istiyorum da!

Biri: Matematiğin nasıl evlat!
Feride: HESAPlarınıza uymadığı sürece kötü.
Biri: Hangi konularda zorlandığını bilmek isterim yavrum!
Feride: EŞİTSİZLİK denklemleri!
Biri: İŞLEME koyamıyorsun yani hımm!
Feride: Sizin kadar iyi değiliz !
Biri: Yardımcı olmamı ister misin?
Feride: AYRIMCI olarak mı?
Biri: Anlamadım
Feride: Yani şunu söylüyorum AYRIMCI olarak mı YARDIMCI olacaksınız.!

Şunu söylüyorum beni avukat olarak mı dinleyeceksiniz yoksa eşitsizliğin KATLARI olarak mı? Bu hazımsızlığınız, bizi birbirimize eşit kılan Allah’ın toprağında sizi yüksek kılacaksa, alçalmadan aşağıda olmak bize zaferdir.

Analitik düşünüyorum diyerek GERÇEĞİN sırtlarında cüppe değiştirip balo avukatı olacaksam, evlere sipariş adam savunacaksam, ilkemi ilkesizce kanatan darplarınıza karşı susup, demokratik sünepelik zirvelerinde adalet arayan tilkiler gibi başı dumanlı yasaların savunucusu olacaksam ve sen de kalkıp lütuf operatörü olarak bize Avukat olmanın şartlarını parmak hesabıyla sayacaksan seninle eşit olmamaktan duyduğum şerefle yıllarca geçinirim!

Yüzünüzdeki peltek ifadeyi anlıyorum. Yüzünüzde Eyvaha kürek çeken kaslarınızın ATLARI neden DANIŞTAYA koşuyor daha iyi anlıyorum. Aynı marşla, aynı andla sınıflarına girmeye çalışan imamhatiplileri sınıfsız yargılarla bilemeye çalıştığınızı ve asla güç yetiremeceğiniz bu ruha kişiliksiz beden kalıplarını oturtmak için neden ayakta kaldığınızı şimdi daha iyi anlıyorum. Sen benim olmak istediğim yerin avukatı olabilecek bir adam gösteremezsin ama ben senin olduğun yerin ANALİTİĞİNİ sıkıp suyunu çıkaracak bin tane İmam hatipli gösterebilirim. Bu kadar insan kimsenin hatrı için imamhatipli olmadı bu saatten sonra yüksek adaletinizin hatrı kalmasın diye avukatlık cüppesine değişilecek bir onurumuz yok! “

Allah’ın adaletinden malzeme çalarak zafer ağrısı çeken geniş karın sahipleri!

Hesabın sahibi matematik değil, Allah’tır.

Esra Elönü

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder